Portieri 39 vjeçar i Chelseat ngre në qiell trofeun me shumë gëzim edhe pse nuk luajti asnjë minutë dhe nuk mori medalje

29 Maj 2019

Portieri i Chelsea, Rob Green, ka veshur fanellën e tij për ta festuar trofeun e Ligës së Evropës, pavarësisht se nuk ka qenë në stol apo nuk ka marrë një medalje në fitoren e madhe në Baku.

Ish-portieri i Anglisë, portieri Bluve që është zgjedhja e tretë, nuk i humbi festimet.

Chelsea mposhti Arsenalin 4-1 falë golave ​​nga Olivier Giroud, Pedro dhe Eden Hazard (dy herë).

Back-up goalkeeper Rob Green lifts the Europa League trophy ?

pic.twitter.com/5iQj2I2qfu

— MailOnline Sport (@MailSport) May 29, 2019

Ishte Green ai që vodhi shfaqjen – dhe përdoruesit e Twitter nuk kanë qëndruar duarkryq.

“Duhet ta duash Rob Green kur e shikon se si e ngrit e Trofeun e Ligës së Evropës”, shkruan një tifoz i Chelseat.

Një tjetër ka shkruar: “Është 2019 dhe Rob Green po ngritë trofeun e Ligës së Evropës. Çfarë kohe për të qenë gjallë”.

Një përdorues tjetër ka postuar: “Që të gjithë në ekip duket se e duan Rob Gjelin aq shumë”.

Një koment ka lexuar: “Rob Green, 39 vjeç, i zhveshur me fanellë duke shijuar festimet pasi fitoi një trofe të madh për herë të parë në karrierën e tij të gjatë, pavarësisht se nuk luajti asnjë minutë në këtë garë”.

“Ai është duke jetuar ëndrrën”, mbyllen komentet. /Telegrafi/

www.telegrafi.com