Presidenti Agnelli ëndërron Zidane-n te Juventus

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
12 Janar 2018 11:50
Francezi jo më i pëlqyer te Reali

Zinedine Zidane e ka Juventusin si pjesë të fatit të tij, edhe si trajner.

Presidenti Andrea Agnelli po vëzhgon me kujdes zhvillimet te Real Madridi dhe ëndërron kthimin e francezit në Torino. Ndoshta tekniku i “galaktikëve” mund të ulet në stolin bardhezi, menjëherë pas Masimilliano Allegri-t.

Deklaratat e bëra nga vetë Zidane nxisin drejtuesin bardhezi të mendojë kështu.

“Unë jam një nga të shumtët këtu te Reali, thjesht kalimthi. Kam kontratën deri në 2020, por kjo nuk do të thotë asgjë”.

Sezoni zhgënjyes i madrilenëve mund ta përshpejtojë largimin e francezit. Në Torino gatishmëria është maksimale. Për më tepër që vetë Zizou e ka thënë: “Një ditë do të kthehem”.

Me Realin, tekniku ka fituar një La Liga, dy Champions League, po aq Superkupa Uefa dhe Botërore për Klube, përveç Superkupës së Spanjës.

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike