Presidenti i Bayernit, Uli Hoeness: Do të shpenzojmë si kurrë më parë

21 Mars 2019

Ishte e pritshme, por eliminimi i hershëm i Bayern Munichut nga Liga e Kampioneve ka bërë që zyrtarët e klubit të përshpejtojnë rinovojë plotësisht skuadrën e tyre për sezonin e ardhshëm.

Presidenti i klubit bavarez, 67 vjeçari Uli Hoeness, ka pohuar se skuadra është në proces të ringjalljes.

“Ne jemi në procesin e ringjalljes së ekipit, ky do të jetë plani më i madh ndonjëherë i investimeve që Bayern ka pasur ndonjëherë”, tha shefi i klubit, siç raporton gazeta gjermane Bild.

Timo Werner (Foto by Alexander Hassenstein/Getty Images/Guliver)

Me tregun e transferimit disa muaj larg hapjes, rekordmeister tashmë kanë rënë dakord për një marrëveshje prej 35 milionë eurosh me Stuttgartin për fituesin e Kupës së Botës, Benjamin Pavard. Ofensiva e parë në atë që mund të godiste mbi 250 milionë euro të shpenzimeve këtë verë.

Lexo po ashtu: Real Madrid, PSG dhe Bayern Munich do ta thonë fjalën kryesore në afatin kalimtar veror

Ndër objektivat të kampionëve në fuqi janë edhe Lucas Hernandez i Atletico Madridit, Timo Werner, sulmuesi 23-vjeçar i RB Leipzigut dhe Kai Havertz, mesfushori me tipare sulmuese.

Ndryshe, nënshkrimi më i shtrenjtë i Bayern Munchen mbetet Corentin Tolisso nga Lyon, ku klubin gjerman pagoi 41.5 milionë euro në verën e vitit 2017. /Telegrafi/

www.telegrafi.com