Presidenti i La Ligas, Tebas dëshiron që Ronaldo dhe Mourinho të kthehen

06 Shtator 2019

Presidenti i La Ligas, Javier Tebas pranon se do të donte që ish-senatorët e Real Madridit, Jose Mourinho dhe Cristiano Ronaldo të ktheheshin në Spanjë.

Mourinho dhe Ronaldo kanë shkëlqyer gjatë kohës së tyre te Real Madridi dhe Tebas dëshiron që ata të jenë përsëri pjesë e kampionatin spanjoll.

“Do të doja të kisha përsëri Cristiano Ronaldon dhe që Jose Mourinho të ishte trajner i një skuadre spanjolle”, ka thënë fillimisht Tebas në një intervistë me Canal 11.

Lexo po ashtu: Presidenti i La Liga, Tebas: Neymar mund të pensionohet në Paris Saint-Germain

“Ai është një trajner i shkëlqyeshëm dhe një emër i shkëlqyeshëm për të promovuar ligën tonë”.

“Mendova se largimi i tij do të ndikonte tek ne më shumë për të qenë i sinqertë. Sidoqoftë, unë preferoj ligën spanjolle me Ronaldon në të sesa pa të”.

Lexo po ashtu: Presidenti i La Liga-së, Tebas: Messi i rëndësishëm për ligën, Ronaldo dhe Neymar nuk janë

“Liga Premier për shumë vite nuk kishte fitues të Topit të Artë, por aishte akoma liga më e mirë në botë”.

“Kjo është një punë e shkëlqyer në shumë nivele”, përfundoi presidenti i La Ligas. /Telegrafi/

www.telegrafi.com