Presidenti i Lyon: Dembele nuk do të shkojë te Juventusi

20 Gusht 2019

Juventus ishte interesuar shumë në kohën e fundit për sulmuesin e Lyon,Moussa Dembele.

Calciomercato.com kishte shkuar se sulmuesi i Lyon kishte përfunduar nën vëzhgimin e Fabio Paraticit, edhe pse klubi francez nuk është i interesuar ta shesë.

Konfirmimi vjen nga presidenti klubit francez, Jean-Michel Aulas.

“Lyon nuk është i interesuar për ndonjë ofertë për Dembelen. Ai është një nga simbolet tona të projektit të ri”.

OL – Mercato : Grosse menace de la Juventus Turin ⁦@OL⁩ ⁦@lequipe⁩ ⁩ L’OL n’est pas intéressé par ds offres concernant Moussa qui est l’1 ds symboles du nouveau projet OL!Ni Manchester ni la Juventus:c une question de principe pas de prix! https://t.co/L3EkNg3OQS

— Jean-Michel AULAS (@JM_Aulas) August 20, 2019

“Jo Manchester Unitedit, jo Juventusit: është çështje parimore dhe jo çmimi”, ka shkruar ai. /Telegrafi/

www.telegrafi.com