Presidenti i Monacos, Vasilyev: Mbappe e do Real Madridin

03 NĂ«ntor 2019

Presidenti i Monacos, Vadim Vasilyev ka zbuluar pikëpamjen e tij se sulmuesi i Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe përfundimisht do të kalojë në Real Madrid.

Mbappe u largua nga Monaco pĂ«r t’u bashkuar me rivalĂ«t e Ligue 1 nĂ« vitin 2018, pas njĂ« huazimi fillestar nĂ« PSG nĂ« sezonin 2017-18.

Sidoqoftë, reprezentuesi francez ka qenë vazhdimisht i lidhur me një transferim te Real Madrid dhe Vasilyev mbetet i sigurt se do të shkojë në La Liga.

Lexo po ashtu: Mbappe objektivi kryesor i verës për Real Madridin, zbulohet biseda e Florentino Perezit me drejtuesit tjerë

“Mbappe mĂ« ka treguar pĂ«r dĂ«shirĂ«n e tij pĂ«r tĂ« shkuar nĂ« Real Madrid, por pĂ«r momentin Ă«shtĂ« shumĂ« shpejt”, ka thĂ«nĂ« fillimisht Vasilyev pĂ«r Telefoot.

“Ai kishte luajtur vetĂ«m njĂ« sezon nĂ« futbollin e ekipit tĂ« parĂ« dhe dĂ«shironte tĂ« kthehej nĂ« shtĂ«pinĂ« e tij nĂ« Paris”.

“Ai mĂ« tha: Dua tĂ« bĂ«hem njĂ« lojtar i shkĂ«lqyeshĂ«m. Real Madridi do tĂ« presĂ«, kjo Ă«shtĂ« qĂ« unĂ« mendoj”, pĂ«rfundoi presidenti i Monacos.

Lexo po ashtu: Liverpooli futet fuqishëm në garë për Mbappen

Francezi u bashkua me parisianët në një marrëveshje prej 170 milionë eurosh dhe vazhdon të jetë objekti kryesor i presidentit të Realit, Florentino Perez.

Sidoqoftë me kontratën në Parc de Princes të vlefshme deri në vitin 2022, mund të ofrojë një tarifë të re rekord botëror për ta sjellë atë në kryeqytetin spanjoll. /Telegrafi/

www.telegrafi.com