Presidenti i Monacos, Vasilyev: Mbappe nuk u transferua te Reali shkaku i kohës

03 NĂ«ntor 2019

Presidenti i Monacos, Vadim Vasilyev ka treguar arsyen se përse Kylian Mbappe nuk është transferuar ende te Real Madridi.

I pari i skuadrës franceze ka thënë se sulmuesi i Paris Saint-Germain nuk ka kaluar ende te Los Blancos pasi është ende herët.

“PĂ«rse Mbappe nuk ka kaluar ende te Reali? Ai mĂ« ka thĂ«nĂ«: ‘Vadim, mendoj se Ă«shtĂ« ende herĂ«t, jam parisien, nuk dua tĂ« largohem nga vendi im nĂ« kĂ«tĂ« mĂ«nyrĂ«, dua tĂ« bĂ«hem njĂ« lojtar i madh’”, ka zbuluar Vasilyev.

“UnĂ« i kam thĂ«nĂ« atij qĂ« e ka me tĂ« drejtĂ«. Ai dĂ«shiron tĂ« fitojĂ«. Dhe natyrisht se Liga e KampionĂ«ve duhet tĂ« fitohet nga njĂ« lojtar i tillĂ«. NĂ«se e fiton me Parisin, do tĂ« ishte mĂ« mirĂ«â€.

Lexo po ashtu: Mbappe objektivi kryesor i verës për Real Madridin, zbulohet biseda e Florentino Perezit me drejtuesit tjerë

“Ai vazhdo tĂ« jetĂ« i njĂ«jti person, i njĂ«jti Kylian. RĂ«ndĂ«sia dhe fuqia nuk e kanĂ« rebeluar atĂ«, ai Ă«shtĂ« i pĂ«rulur”, ka shtuar mĂ« tej presidenti i Monacos.

Real Madridi thuhet se do ta transferojë Mbappen në verën e vitit 2020 për një shumë që pritet të jetë rekorde dhe shumë më e lartë se 222 milionëshi që parisienët paguan për Neymarin te Barcelona. /Telegrafi/

www.telegrafi.com