Presidenti i Napolit, De Laurentiis: Nuk do ta blija kurrë Icardin

11 Qershor 2019

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, ka përjashtuar një lëvizje për sulmuesin e Interit, Mauro Icardi, por e la derën hapur për James Rodriguez.

Kolumbiani dhe Hirving Lozano, janë shfaqur si dy nga objektivat kryesore të skuadrës italiane në tregun e transferimeve këtë verë, ndërsa argjentinasi thuhet se do të qëndrojë në Itali nëse ai largohet nga nerazurët.

“UnĂ« nuk do tĂ« blija atĂ« kurrĂ«”, u pĂ«rgjigj Aurelio De Laurentiss kur Ă«shtĂ« pyetur nĂ« lidhje me transferimin e Icardit.

Aurelio De Laurentiis (Foto: Napoli/Twitter)

Megjithatë, presidenti i Napolit ishte më i hapur kur u pyet për marrëveshjet e mundshme për mesfushorin e Real Madridit dhe yllin e PSV-së.

Lexo po ashtu: KatĂ«r klube pas Mauro Icardit – situata e secilit klub me bisedime, pagĂ« dhe kĂ«rkesa tĂ« lojtarit

“Do tĂ« shohim,” u pĂ«rgjigj shkurtazi numri njĂ« i skuadrĂ«s italiane.

Gazzetta dello Sport shkruan se Napoli duhet t’i paguajĂ« rreth 80 milionĂ« euro nĂ«se dĂ«shiron t’i transferojĂ« Jamesin dhe Lozanon. /Telegrafi/

www.telegrafi.com