Prishtina mbërrin në Kosovë, do të punohet për dosjen e argumenteve për t'ia dërguar UEFA-s

23 Gusht 2020

FC Prishtina ka mbërritur në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jasharit”, pas fluturimit disa orësh nga Gjibraltari.

Klubi ka paralajmëruar që deri të hënën do të përgatitë dosjen për UEFA-n.

Ndeshja e Prishtinës me ekipin Lincoln Red Imps u anulua pasi tetë lojtarë të prishtinasve rezultuan pozitivë me koronavirus.

Më poshtë njoftimi i klubit

“Ka mbërri ekipi. Deri të hënën në mëngjes klubi do t’i paraqesë Komisionit për etikë dhe disiplinë të UEFA-s historikun e argumenteve nga ndeshja e parë”.

“Më vonë proncimet e Bajram Shalës dhe trajnerit Ramiz Krasniqi”, njofton Prishtina.

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com

ulaş utku bozdoğan
ulaş utku bozdoğan astrolog
ulaş utku bozdoğan