Pritja merr fund, Champions League kthehet në fushë. Sot sfidat e para në grupe…

20 Tetor 2020

Pritja ka përfunduar. Champions League kthehet në fushën e lojës për xhiron e parë të ndeshjeve në grupe në një edicion të çuditshëm dhe të kushtëzuar nga Covid-19. Gjithsesi, pandemia nuk i heq asgjë pritshmërive për turneun më të rëndësishëm të futbollit europian për klube. Në ditën e parë të sfidave në grupe nuk mungojnë përballjet e mëdha siç është ajo në “Parc de Prince” mes Paris SG dhe Manchester United. Dy skuadrat janë favorite në grupin H, por duhet të përcaktojnë mes tyre se cila ka më shumë kuota në garën për vendin e parë.

Kylian Mbappe Psg

Një ndeshje e gjitha për t’u parë është edhe ajo në “Stanford Bidge”, ku Chelsea do të presë Sevilla në përballjen e drejpërdrejtë mes pretendentëve në grupin E.

34592294 0 Image A 15 1603150303465

Rikthimi i Champions League pritet t’i shërbejë si revansh disa emrave të tjerë të mëdhenj të futbollit europian, që në kampionat kanë humbur shkëlqimin. Barcelona mbi të gjitha, teksa Mesit dhe shokëve të tij nuk iu lejohet një hap fales në tempullin e tyre “Camp Nou” kundër Ferencvaros.

1229146133.jpg.0

E marta në Champions dhuron edhe sfida shumë të ekuilibruara mes skuadrave që nuk kanë shumë kuota në grupet e tyre, por gjithsesi kërkojnë të fitojnë rolin e surprizave në këtë edicion.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.Grupi Balkanweb
www.balkanweb.com