Probleme me testimin e Vinicius për COVID-19, lojtari përsërit testin dhe është në pritje të rezultateve

09 Korrik 2020

Zinedine Zidane zbuloi në konferencë për shtyp të enjten se ka pasur një problem me një test të COVID-19 i marrë nga Vinicius dhe se braziliani duhej ta ribëjë atë.

Trajneri e zbuloi këtë kur u pyetje për Luka Jovic, i cili është i izoluar pasi kishte kontakt me një mik të tij, i cili rezultoi pozitivisht me virus.

Pasi përmendi aksidentalisht se një test ka dështuar, Zidane sqaroi se ai nuk po i referohej Jovicit, por Viniciusit.

“Mjekët më njoftuan se testi shkoi keq dhe se duhet ta përsërisim”.

“Ndonjëherë ka gabime. Kjo mund të ndodhë. Kurdo që ndodhë diçka e tillë, lojtari nuk mund të stërvitet”.

“Shpresoj se nuk është asgjë dhe se ai mund të jetë me ne për ndeshjen e së premtes”.

“Ne do t’i kemi rezultatet e tij këtë pasdite [të enjten”, ka thënë Zidane. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com