PSG 3-0 Nimes, notat e lojtarëve

23 Shkurt 2019

Paris Saint-Germain ka shënuar fitore të lehtë me rezultat 3-0 ndaj Nimes në ndeshjen e vlefshme për javën e 26-të në Ligue 1.

Klubi parisien ka arritur edhe fitoren e katërt radhazi në kampionat, duke mbajtur epërsinë e madhe me ndjekësit.

Golat në këtë fitore të kampionati aktual u shënuan nga Christopher Nkuku (42′) dhe Kylian Mbappe (69′, 89′).

Lexo po ashtu: PSG fiton me lehtësi ndaj Nimesit

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mesfushori francez Nkuku, i cili u vlerësua me notë 8.9.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për mesfushorin Jordan Ferri që u notua me 5.5.

PSG:

Nimes:

/Telegrafi/

www.telegrafi.com