PSG bie në Dijon, pëson humbjen e tretë sezonale

01 Nëntor 2019

PSG ka pësuar humbje si mysafir i Dijon me rezultat 2-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e 12 në Ligue 1.

Edhe pse ndeshja nisi shumë mirë për parisienët që shënuan në minutën e 19-të nuk arritën të fitonin në fund.

Kylian Mbappe po vazhdon me ngjitje të formës, duke shënuar pas një pasimi nga Di Maria.

Kylian Mbappe is a goal machine!

Here’s his goal to put PSG ahead of Dijon!

pic.twitter.com/3rufKG2Hgj

— RouteOneFootball (@RouteOneFootbal) November 1, 2019

Por Dijon reagoi në pjesën e parë duke barazuar me Mounir Chouiar për 1-1.

Égalisation de Mounir Chouiar ! #DFCOPSG pic.twitter.com/lnupGZQiBm

— Feuille de Match VOD V (@FeuilledeMatch2) November 1, 2019

Në pjesën e dytë pritej rikthim i PSG-së, por që ndodhi e kundërta.

Jhonder Cadiz shënoi në minutën e 47-të për 2-1.

¡¡GOLAZO DE JHONDER CÁDIZ AL PSG!! 🇻🇪 pic.twitter.com/pWnwZ6tAcL

— Fan Vinotinto (@FanVinotinto__) November 1, 2019

Edhe pse kryeqytetasit provuan disa herë të barazojnë nuk ia arritën, duke e pësuar humbjen e tretë këtë edicion.

FT⌛️

A 2-1 defeat 🆚 Dijon that had started well… #DFCOPSG pic.twitter.com/4FukAhvCf6

— Paris Saint-Germain (@PSG_English) November 1, 2019

PSG edhe përkundër humbjes mbetet lider me 27 pikë dhe me një diferencë të konsiderueshme pikësh ndaj ndjekësve. /Telegrafi/  

www.telegrafi.com