PSG do një mesfushor në verë, synon njërin nga tre yjet e Serie A

06 Maj 2020

Drejtori i Paris Saint-Germain, Leonardo, është i vendosur të nënshkruajë një mesfushor të Serie A, me Ismael Bennacer, Sergej Milinkovic-Savic dhe Lorenzo Pellegrini si tri opsionet kryesore.

Sipas mediumit francez le10sport.com, PSG po përqendron vëmendjen e tyre në Alpe drejt ligës italiane për përforcimet e tyre verore.

Mesfushori i Milanit, Bennacer, është zgjedhja e parë, por kuqezinjtë nuk do të dëgjojnë oferta nën 30 milionë euro.

Lexo po ashtu: PSG pyet Milanin për Bennacerin

Milinkovic-Savic i Lazios është gjithashtu në shënjestër, por ka konkurrencë edhe nga Real Madrid, Manchester United, Juventus dhe Inter, ndërsa do të kushtonte të paktën 100 milionë euro.

Sa i përket Pellegrini, shkathtësia e tij po e bën atë një figurë të vlefshme në tregun e transferimeve, si dhe moshën e tij, duke marrë parasysh që ai mbush 24 vjeç muajin tjetër.

Lexo po ashtu: Tre gjigantët evropianë të gatshëm ta paguajnë klauzolën e Pellegrinit

Ekziston një klauzolë lirimi prej 30 milionë euro në kontratën e Pellegrinit me Romën, e cila zgjat deri në qershor 2022.

Mediumit francez shton se njëri nga lojtarët pritet medoemos të zbarkojë në Parc des Princes. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com