PSG do ushtrojë të drejtën e blerjes për Mauro Icardin

24 Tetor 2019

PSG janë vendosur ta ushtrojnë opsionin e tyre për të blerë Mauro Icardi nga Interi.  

Sipas asaj që është raportuar nga gazeta spanjolle AS, tashmë argjentinasi po pëlqehet shumë nga klubi parisien.

Icardi ishte i lidhur me një largim nga Nerazzurrët gjatë verës dhe përfundimisht ishin PSG që e mori në huazim.

Mauro Icardi te Paris Saint-Germain . (Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Icardi është i vendosur për t’u bashkuar me PSG përgjithmonë në fund të sezonit, pasi sulmuesi uruguaian Edinson Cavani, nuk do të rinovojë.

Icardi e ka gjetur vetën edhe me gola në klubin e ri, pasi po shënon rregullisht. /Telegrafi/

www.telegrafi.com