PSG e do Dybalan, ofron Icardin dhe para

18 Mars 2020

PSG vazhdon të kërkojë më të mirë në qarkullim dhe tani në radarin e tyre është Paulo Dybala i Juventusit.

Sipas mediave franceze, drejtori i klubit parisien Leonardo është i gatshëm të sakrifikojë argjentinasin Mauro Icardi për Paulo Dybala.

Kjo pasi ylli i Juves, shihet si futbollist më efektiv dhe më i plotë se lojtari që kartonin e tij e zontëron Interi.

Paulo Dybala te Juventusi (Foto: Valerio Pennicino/Getty Images )

Pritet që PSG t’i paraqesë Juventusit një ofertë tepër tunduese për të marrë 26-vjeçarin, por Zonja e Vjetër e ka ndarë mendjen që ta mbajë Dybalan në Torino.

Mauro Icardi te PSG. (Foto: Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Klubi bardhezi është gati t’i ofrojë një kontratë të re lojtarit të tij ku nga 7.5 milionë euro në sezon, pritet të përfitojë 10 milionë euro tashmë. /Telegrafi/

www.telegrafi.com