PSG e provoi prapë për Alex Sandro-n, por Juvja i tha ‘jo’ 60 mln eurove

PSG-ja ka një vit që po tenton t’i rrëmbejë Juventusit Alex Sandro-n. Braziliani pëlqehet së tepërmi në Paris, edhe nga trajneri i ri, Thomas Tuchel, e ai i ka dhënë dritën e gjelbër sërish drejtuesve që të bëjnë një tjetër ofertë për ta blerë atë.

Francezët kontaktuan me drejtuesit bardhezinj dhe u ofruan atyre 60 milionë euro, por nga italianët erdhi përgjigja e menjëhershme ‘jo’. Braziliani konsiderohet si pjesë e rëndësishme e projektit të Massimiliano Allegri-t dhe ky i fundit nuk ka ndërmend ta lërë të ikë.

Për më tepër që drejtuesit e “Zonjës së Vjetër” janë duke diskutuar me mbrojtësin e majtë për të rinovuar. Kontrata 27 vjeçarit i përfundon në verën e 2020-ës, por te Juvja duan rinovim.

Nisur nga interesimi ata i kanë ofruar rritje rroge. Vetë Alex Sandro kërkon 4.5 milionë euron një sezon dhe Juvja po e mendon këtë, por pritet që të gjendet një e mesme e artë dhe firma në kontratën e re të hidhet. /EDS/

***********************

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.

Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota në kohë reale nga Futbolli dhe sportet e tjera.