PSG favorit për të nënshkruar me Koulibalyn, zbulohet oferta e kampionëve francez drejt senegalezit

11 Shkurt 2020

Kalidou Koulibaly pritet të largohet përfundimisht nga Napoli në fund të këtij sezoni.

Klubi italian vështirë se do të arrijë në njërën nga pozitat që do t’i dërgojnë në Ligën e Kampionëve dhe do të detyrohen t’i shesin yjet e tyre.

Koulibaly është lojtari më i kërkuar nga klubet, por duket se PSG do ta fitojë garën për senegalezin.

Sky Sports ka zbuluar edhe ofertën që PSG i ka bërë lojtarit për ta bindur të transferohet në Parc de Princes.

Kalidou Koulibaly. (Photo by Francesco Pecoraro/Getty Images)

Kampioni francez i ka ofruar pagë javore prej 200 mijë euro vetëm që ta bindin Koulibalyn të nënshkruajë me ta.

Shuma e ofruar nga PSG është dyfishi i asaj që senegalezi e fiton aktualisht te Napoli.

Gjithsesi mbetet të shihet nëse lojtari do të pranoj transferimin në PSG, pasi interesim për të kanë shfaqur edhe skuadrat e mëdha angleze si Man City, Man Utd, Chelsea e Tottenham si dhe Real Madridi.

Por problemi kryesor mbetet klauzola e lartë e largimit të tij nga Napoli, e cila nga muaji qershor bëhet 149 milionë euro. /Telegrafi/

www.telegrafi.com