PSG fiton Kupën e Francës, vendos goli i Neymar

24 Korrik 2020

PSG ka arritur një fitore të madhe ndaj ST Etienne me rezultat 1-0, në finalen e Kupës së Francës.

Ndeshja kishte nisur mirë për PSG-në që kishte disa raste ë në start  të saj.

PSG e zhbllokoi ndeshjen në minutën e 14-të, pas një aksioni të bukur nga e djathta ku Kylin Mbappe gjuan, portier mbron, ndërsa nga topi i kthyer shënoi Neymar për 1-0.

14′ ⚽ GOOOOOOOL NEYMAR JR!

PSG 1×0 St. Étienne | Final Coupe de France#Neymar #NeymarJr #AllezParis #ICICESTPARIS #PSG #ParisSaintGermain #Football #Paris #Football #CDF ⚽ pic.twitter.com/cjBw2qwUna

— Neymar Jr Site (@NeymarJrSite) July 24, 2020

Në minutën e 30-të ishte momenti më vendimtar i ndeshjes, pasi që St Etienne mbeti me 10 lojtarë.

Legjenda e Saint-Etienne, Loic Perrin mori karton të kuq për shkak të një ndërhyrje të tmerrshme në Kylian Mbappen.

Perrin trying to end Mbappe career.

pic.twitter.com/OCe74LsfKb

— KB (@CFCKhaIz) July 24, 2020

Francezi i talentuar doli nga loja shkaku i dëmtimit me lot në sy.

Pjesa e parë dhe e dyta nuk solli gola.

? CHAMPIONS OF THE COUPE DE FRANCE! ?

Paris Saint-Germain beat St. Etienne to win our 1⃣3⃣th @coupedefrance! ?#PSGASSE

? #AllezParis ? pic.twitter.com/mXon2jb5vb

— Paris Saint-Germain (@PSG_English) July 24, 2020

Ky ishte trofeu i dytë i PSG-së këtë vit, pasi u shpallën edhe kampion të Francës, ndërsa ndeshje e stome ishte e para pas bllokimit nga pandemia COVID/19. /Telegrafi/