PSG fiton me lehtësi ndaj Nimesit

23 Shkurt 2019

Paris Saint-Germain ka shënuar fitore të lehtë me rezultat 3-0 ndaj Nimes në ndeshjen e vlefshme për javën e 26-të në Ligue 1.

Klubi parisien ka arritur edhe fitoren e katërt radhazi në kampionat, duke mbajtur epërsinë e madhe me ndjekësit.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me dominim të madh të vendasve, por edhe përkundër shumë rasteve arritën vetëm një herë ta tundin rrjetën.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 40-të dhe ishte Christopher Nkuku, i cili shënoi për 1-0 asistimit të Marco Verrattit.

40' GOOOOOOAAAAALLLL!! An absolute beauty from @c_nk97 to give us the lead!! 1-0!! #PSGNO pic.twitter.com/RMO2AN9GrE

— Paris Saint-Germain (@PSG_English) February 23, 2019

Në pjesën e dytë, parisienët vazhduan me dominim dhe raste, teksa arritën të shënojnë edhe dy gola tjera për të siguruar fitoren.

Ishte ylli francez, Kylian Mbappe, i cili shënoi në minutën e 69-të për 2-0, ndërsa në minutën e 89-të vulosi fitoren me rezultat 3-0.

FULL TIME: @KMbappe bags a brace and @c_nk97 adds a goal of his own as @PSG_English beat Nîmes 3-0 at the Parc des Princes! #PSGNO #ICICESTPARIS ?? pic.twitter.com/wcQ0pJq557

— Paris Saint-Germain (@PSG_English) February 23, 2019

Pas kësaj fitore, PSG ka plot 68 pikë në pozitën e parë apo 17 më shumë se Lille në vendin e dytë, ndërsa Nimes ka 36 pikë në vendin 11-të.

Në ndeshjen e radhës, kampioni aktual udhëton te Caen, ndërsa Nimes e pret Rennesin. /Telegrafi/

GOALLLLLL !!!!!! @KMbappe met enfin son but ! 2-0 ?? #PSGNO #TEAMPSG #l1 pic.twitter.com/wv5FTZu3Y7

— PSGFORLIFE?? (@PSGFORLIFE__) February 23, 2019

www.telegrafi.com