PSG fiton minimalisht ndaj Nantes, vendos goli i Mbappe

22 Dhjetor 2018

Paris Saint-Germain ka fituar me rezultat minimal 1-0 ndaj Nantes, në ndeshjen e vlefshme për javën e 19-të në Ligue 1.

Klubi parisien ka vazhduar dominimin dhe kampionatin pa humbje në Ligue 1 edhe pas ndeshjes me Nantes.

Pjesa e parë e ndeshjes u dominua e gjitha nga vendasit e PSG-së, por edhe përkundër shumë rasteve nuk arritën ta tundin rrjetën.

C'est reparti ! #PSGFCN pic.twitter.com/LBThLkPSqT

— Fondation PSG (@FondationPSG) December 22, 2018

Në pjesën e dytë, ishte përsëri PSG që menaxhoi dhe dominoi lojë, por kësaj radhe përveç rasteve gjeti edhe golin.

Djelmoshat e Thomas Tuchel arritën të tundin rrjetën në minutën e 56-të me anë të Julian Draxler, por goli i gjermanit u anulua nga VAR-i.

Megjithatë, PSG nuk u ndal këtu dhe gjeti golin e parë në ndeshje në minutën e 68-të dhe ishte Kylian Mbappe, i cili shënoi për 1-0.

68' Le but de @KMbappe pour fĂȘter son 20e anniversaire (1-0) ! #PSGFCN pic.twitter.com/Eo1grtWB3p

— Fondation PSG (@FondationPSG) December 22, 2018

Deri në fund të ndeshjes pati edhe shumë raste tjera për gol, por goli i Mbappes doli të jetë vendimtar në fitoren 1-0 të PSG-së.

Pas kësaj fitore, parisienët kanë 47 pikë në vendin e parë, ndërsa Nantes renditet në pozitën e 14-të me 20 pikë. Në ndeshjen e radhës, PSG luan te Amiens, ndërsa Nantes e pret Montpellierin. /Telegrafi/

Le goal de mbappe #PSGFCN pic.twitter.com/c4QK5bXQs4

— The Chosen One (@Moustoifa) December 22, 2018

www.telegrafi.com