PSG fiton ndaj Lilles me dy golat e Neymarit

26 Janar 2020

Paris Saint-Germain ka fituar 2-0 ndaj Lilles në kuadër të javës së 21-të në Ligue 1.

Parisienët e filluan mjaftë mirë ndeshjen, duke kaluar në epërsi me golin e shënuar nga Neymari në minutën e 28-të nga një asistim i Marco Verrattit.

Pjesa e parë përfundoi me golin e vetëm të shënuar sulmuesi brazilian, derisa në të dytën u shënuan po ashtu vetëm një.

Un match forcĂ©ment trĂšs spĂ©cial… #LOSCPSG

🙏 𝐊𝐎𝐁𝐄 𝐁𝐑𝐘𝐀𝐍𝐓 24 pic.twitter.com/wNu5QZWxwU

— Paris Saint-Germain (@PSG_inside) January 26, 2020

Ishte përsëri 27-vjeçari, ai që shënoi golin e tij të dytë personal dhe të dytin për PSG-në në minutën e 52-të me anë të penalltisë.

Kampioni i Ligue 1 kishte shansin që ta thellonte edhe më shumë epërsinë, por shpërdoruan disa raste.

Pas javës së 21-të, PSG-ja është lider me 52 pikë, dhjetë më shumë se Marseille që është në të dytin, derisa në xhiron e 22-të do të takohen me Montpellier. /Telegrafi/

Neymar scores a penalty and dedicates the goal to Kobe Bryant #RIPMAMBA pic.twitter.com/3XOXX4F7eW

— Nick Emmons WBZ (@NickEmmonsTV) January 26, 2020

www.telegrafi.com