PSG fiton ndaj Nice, Mbappe kthehet me gol

18 Tetor 2019

PSG ka fituar si mysafirë ndaj Nices me rezultat 4-1, duke e vazhduar serinë drejt tri fitoreve radhazi.

Edhe pse pa Neymarin dhe Edison Cavanin, PSG e hipotekoi fitoren që në pjesën e parë.

Ishte Angel Di Maria ai qĂ« shĂ«noi dy herĂ« nĂ« minutĂ«n e 15-tĂ« dhe 21–tĂ«.

Di Maria just scored this filthy goal against Nice. đŸ”„ pic.twitter.com/i1dnTEOLkx

— Paul Olarewaju (@Consecratedp) October 18, 2019

Në pjesën e dytë Nice tentoi që ta rihap ndeshjen me Igniatius Ganago për 2-1, por ishte gjithçka cka bëri.

Kylian Mbappe u kthye me gol pas lëndimit kur shënoi në minutën e 88-të.

MBAPPE ! #OGCNPSG pic.twitter.com/gi9a8zFZsb

— deadpool (@deadpoo88211937) October 18, 2019

Në fund nuk mungoi as goli i Mauro Icardit që shënoi në kohën shtesë (4-1).

Pas kësaj fitoreje PSG ka 24 pikë dhe është lider në kampionat. /Telegrafi/

www.telegrafi.com