PSG fiton ngushtë, por i mjafton për të kaluar tutje

06 Nëntor 2019

PSG e ka mposhtur Club Bruggen me rezultat 1-0, që i mjaftoi për të kaluar tutje në fazën e eliminim direkt edhe pse janë edhe dy ndeshje në grupe.

Ka qenë Mauro Icardi që ka shënuar në minutën e 22-të të takimit pas një asistimi të Dagba.

Icardi 4 goals in 4 CL games

pic.twitter.com/fkISiNpiwW

— Daniele (@EdenDassidy) November 6, 2019

Nuk munguan edhe rastet e tjera të PSG-së, por që rezultati nuk ndryshoi në pjesën e parë.

Në pjesën e dytë ishte Brugge që kishte rast të artë të shënonte me Mbaye Diagne, që gaboi nga pika e bardhë.

Final! #PSGCLU 🔚

Round of 16 qualification ✅
Next goal, 1st place! 👊⏳

🔴🔵 #ICICESTPARIS pic.twitter.com/8BXtYRaNlE

— Paris Saint-Germain (@PSG_English) November 6, 2019

Deri në fund më nuk kishte ndryshim në rezultat dhe PSG me 12 pikë e ka siguruar kalimin në 16 më të mirat. /Telegrafi/

www.telegrafi.com