PSG i dëshiron me çdo kusht yjet e Ajaxit, gati oferta për dyshen De Ligt – De Jong

05 Janar 2019
PSG i dëshiron me çdo kusht yjet e Ajaxit, gati oferta për dyshen De Ligt – De Jong

Paris Saint Germain duket se do të vazhdojë të shpenzojë pa kontroll në afatet kalimtare për futbollistë.

Kampionët në fuqi të Francës janë gati për të transferuar dy yjet e Ajaxit, Matthijs De Ligt dhe Frenkie De Jong.

PSG ka filluar tanimë bisedimet me gjigantin holandez Ajax Amsterdam për dy futbollistët e talentuar.

Frenkie de Jong . (Foto: Dean Mouhtaropoulos/Getty Images/Guliver)

E përditshmja franceze L’Equipe shkruan se parisienët janë gati të ofrojnë 150 milionë euro për të marrë dy futbollistët holandez.

Ajax është bindur nga oferta e PSG-së, që është më e lartë se ajo e Juventusit për De Ligtin dhe e Barcelonës për De Jong.

Matthijs de Ligt . (Foto: Dean Mouhtaropoulos/Getty Images/Guliver)

Juventus kishte ofruar 50 milionë euro për qendërmbrojtësin, ndërsa Barcelona 75 milionë për mesfushorin qendror.

Tani krejt çfarë i mbetet drejtuesve parisien është t’i bindin lojtarët me kushtet financiare për tu transferuar në kryeqytetin francez. /Telegrafi/

www.telegrafi.com