PSG ia ka ofruar Neymarin tri klubeve, madje edhe si huazim: Situata me pagë dhe pozicioni i secilit klub

06 Gusht 2019

Sipas asaj që shkruan Sport, PSG ka vendosur ta largojë Neymarin, nëse i duhet edhe në huazim. 

Neymar mbetet ende në treg, por duke marr parasysh raportet mes PSG-së dhe Barcelonës, vetëm këtyre të fundit nuk i është ofruar.

Tashmë klubeve si Manchester United, Juventus dhe Real Madrid.

Neymar (Foto: Getty Images/Guliver)

Sipas Sport, Neymar i është ofruar Manchester Unitedit si huazim, por që klubi ka refuzuar.

PSG ka kërkuar 20 milionë euro për huazim dhe pagesën e tij për 12 muaj, gjë që është refuzuar.

Lexo po ashtu: PSG e ofron Neymarin te Unitedi, Reali dhe Juve

Florentino Perez është fans i madh i Neymarit, por duke se Zinedine Zidane, nuk e pëlqen, lojtari dhe ende beson te Paul Pogba.

Neymar e Mbappe

Juventusi është një klub tjetër që i është ofruar lojtari dhe po vazhdojnë ta mendojnë blerjen e tij.

Por duket se braziliani nuk është i prirur për të kaluar në Torino.

Lexo po ashtu: PSG ia ofron Manchester Unitedit në huazim Neymarin, por anglezët e refuzojnë

Në fund mbetet vetëm pista e tij e preferuar, ajo e Barcelonës, që me gjasë PSG duhet të pajtohet.  /Telegrafi/  

www.telegrafi.com