PSG ia ofron Manchester Unitedit në huazim Neymarin, por anglezët e refuzojnë

05 Gusht 2019

PSG po mundohet ta gjejë një zgjidhje për problemin e tyre të madh, që quhet Neymar, që këtë javë.

Megjithatë dëshirën e brazilianit për t’u ribashkuar me Barcelonën, ​​duket se parisienët janë të vendosur të bisedojnë me të gjithë të tjera palët përpara se të flasin për Josep Maria Bartomeun.

Neymar e di se një nga klubet që i është ofruar është Manchester Unitedin, por anglezët e kanë refuzuar këtë mundësi.

Kjo pasi PSG ka kërkuar 20 milionë euro për huazim dhe të pguhet paga e lojtarit nga klubi.

Para se të fillojë Ligue 1 këtë fundjavë, PSG dëshiron që situata të zgjidhet.

Lexo po ashtu: Barcelona po e huazon Neymarin me të drejtë blerje nga PSG-ja

Pas refuzimit të United, klubi mund ta ofrojë, në huazim dhe te Real Madridi, që kanë pyetur ende. /Telegrafi/

www.telegrafi.com