PSG-ja mposhtet në Parkun e Princave nga Reims

25 Shtator 2019

Paris Saint Germain është mposhtur nga Reims në javën e shtatë në Ligue 1 me rezultat 0-2.

Mysafirët kaluan në epërsi në minutën e 29-të me golin e Hassane Kamaras që u shërbye mjaftë mira nga Nyasha Munetsi.

ParisienĂ«t tentuan t’i barazonin shifrat me anĂ« tĂ« Neymarit dhe Pablo Sarabias, mirĂ«po goditjet e tyre i priti portieri i Reims.

Fin du match et dĂ©faite au Parc face au Stade de Reims sur le score de 2 buts Ă  0⌛

🔚 #PSGSDR pic.twitter.com/gyHl9gOvMF

— Paris Saint-Germain (@PSG_inside) September 25, 2019

Pjesa e parë përfundoi me epërsinë minimale të mysafirëve, ndërsa në të dytën ata arritën ta realizonin edhe golin e fitores.

Boulay Dia i dha goditjen e fundit kampionit në fuqi në minutën e 90+4, nga asistimi që i bëri bashkëlojtari Thomas Foket.

Pas kësaj xhiroje, PSG vazhdon të jetë lider me 15 pikë, aq sa ka edhe Angers, ndërsa në javën e tetë takohen me Bordeaux. /Telegrafi/

www.telegrafi.com