PSG kërkon rikthimin e Aurierit

07 Gusht 2019

Po vazhdojnë përforcimet e klubeve evropiane para fillimit të sezoneve të reja kampionale.

Paris Saint Germain është në bisedime me Tottenham Hotspur për ish-lojtarin e tyre, Serge Aurier.

Klubi francezë ka shfaqur interesimin për 26-vjeçarin, pasi ata kërkojnë ta forcojnë skuadrën e tyre përpara sezonit të ri.

Sipas burimeve tĂ« “The Sun” thuhet se menaxheri i Spurs, Mauricio Pochettino do tĂ« ishte i lumtur qĂ« ta largonte futbollistin, i cili mund tĂ« zĂ«vendĂ«sohet me njĂ« lojtar qĂ« mund ta huazojnĂ« nga klubet tjera.

Por do tĂ« duhej njĂ« shumĂ« e konsiderueshme pĂ«r t’i bindur anglezĂ«t ta shesin njĂ« lojtar qĂ« u kushtoi atyre 25 milionĂ« euro dy vite mĂ« parĂ«.

Aurier ka kaluar dy vite në klubin e Londrës së Veriut duke marrë vendimeve të rëndësishme, ku gjatë karrierës me Spursat, mbrojtësi u paraqit në 25 ndeshje në të gjitha garat dhe shënoi dy gola. /Telegrafi/

www.telegrafi.com