PSG konfirmon se tre lojtarë dhe një anëtar i stafit kanë rezultuar pozitiv me coronavirus

23 Qershor 2020

Paris Saint-Germain ka konfirmuar se tre lojtarë dhe një anëtar i stafit janë testuar pozitiv me coronavirus.

Kampionët e Ligue 1, të cilët u kurorëzuan në prill me titull, kur kampionati nuk vazhdoi tutje, për shkak të pandemisë coronavirus, do të kthehen në stërvitje para ndeshjeve të Coupe de France dhe Coupe de la Finalja e Ligue dhe rifillimi të Ligës së Kampionëve.

Para ndeshjeve të Ligës së Kampionëve, PSG pritet të përballet me Saint-Etienne në finalen e Coupe de France më 24 korrik dhe më pas me Lyonin në Coupe de la Ligue më 31 korrik.

PCR and serological tests were conducted yesterday as the players and coaching staff of Paris Saint-Germain showed 4 historic positives for Sars-Cov2 (3 players and 1 member of staff)https://t.co/1INaDZDWRr

— Paris Saint-Germain (@PSG_English) June 23, 2020

Para se të kthehen në stërvitje, klubi ka kryer testimet për coronavitus të hënën, ku janë konfirmuar katër raste, por nuk janë bërë publik emrat.

“Këta individë kishin shfaqur simptoma gjatë periudhës së mbylljes kur ata nuk ishin në kontakt me njëri-tjetrin”.

“Ata nuk janë transmetues të gripit dhe do të rifillojnë programin e tyre të trajnimit”, thuhet në komunikatë.

PSG është planifikuar të rifillojë stërvitjen në grupe të vogla të enjten. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com