PSG konsideron ofertën për Allegrin

26 Gusht 2020

Antonio Conte zgjodhi të vazhdoj me Interin, kështu që Paris Saint-Germain tani duket se është destinacioni më i mundshëm për trajnerin Massimiliano Allegri.

Ish-trajneri i Juventusit kishte qenë i vetmi pretendent i vërtetë që të zëvendësoj Conten te Interi, por bisedimet për krizat në klub arritën të zgjidhnin çështjet e tyre.

Sipas mediumeve Calciomercato.com dhe le10sport.com, Allegri tani është më i preferuari për të marrë përsipër detyrën e trajnerit te Paris Saint-Germain.

Lexo po ashtu: PSG planifikon shkarkimin e Tuchelit pas humbjes nga Bayerni

Thomas Tuchel nuk është aspak i sigurt për vendin e tij, pavarësisht se fitoi tre trofe këtë sezon dhe arriti në finale të Ligës së Kampionëve.

Drejtori i PSG-së, Leonardo, dihet se është një admirues i Allegrit që nga koha e tij te Milan, ku patën suksese së bashku duke fituar një Scudetto.

Allegri tani është jashtë kontratës, pasi u shkarkua nga Juventusi në verën e vitit 2019, por vazhdoi të paguhej pasi kishte kontratë edhe për dy vite. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com

ulaş utku bozdoğan
ulaş utku bozdoğan astrolog
ulaş utku bozdoğan