PSG me disa mungesa ndaj Club Brugges, formacionet zyrtare

06 NĂ«ntor 2019

Paris Saint-Germain do të jetë nikoqir i Club Brugges në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Kampioni i Ligue 1 do ta presë skuadrën belgë në Parkun e Princave në ndeshjen që fillon nga ora 21:00.

Parisienët në këtë takim do të jenë pa Thilo Kehrer, Thomas Meunier dhe Neymarin, që janë të lënduar.

Un si beau jardin… 😍

📍 Parc des Princes

đŸ”ŽđŸ”” #ICICESTPARIS pic.twitter.com/tE0CENRdXd

— Paris Saint-Germain (@PSG_inside) November 6, 2019

Brugge në këtë sfidë nuk do të mund të llogarisë në Clinton Mukoni Mata Pedro Lourenco që është i lënduar, derisa Ruud Vrmer nuk luan shkaku i kartonit të kuq.

Formacioni startues i PSG-së: Navas (GK), Thiago Silva, Kimpembe, Marquinhos, Verratti, Mbappé, Di María, Bernat, Icardi, Gueye, Dagba.

Le 1⃣1⃣ de dĂ©part Parisien pour ce #PSGCLU ! âšĄïž

🔜 #UCL

đŸ”ŽđŸ”” #ICICESTPARIS pic.twitter.com/YtT977U3Nu

— Paris Saint-Germain (@PSG_inside) November 6, 2019

Formacioni startues i Club Brugges: Mignolet, Balanta, Kossounou, Diatta, Okereke, Deli, Ricca, Vanaken, Rits, Bonaventure, Mechele. /Telegrafi/

www.telegrafi.com