PSG me lehtësi kalon në gjysmëfinale të Kupës së Francës

26 Shkurt 2019
PSG me lehtësi kalon në gjysmëfinale të Kupës së Francës

PSG ka arritur ta mposht Dijonin me rezultat 3-0 duke kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Francës.

Një ndeshje që u dominua nga fillimi deri në fund nga djelmoshat e Tomas Tuchel.

Goli i parë erdhi shumë herët (8’), kur Marco Verratti pasoi bukur për Angel Di Marian që shënoi për 1-0.

Në minutën e 28-të erdhi edhe goli i dytë. Sërish ishte Di Maria që shënoi.

👟💥⚽️ @LParedss#PSGDFCO pic.twitter.com/5fuYTmKrIi

— Paris Saint-Germain (@PSG_inside) February 26, 2019

Pjesa e parë u mbyll me epërsinë dhe dominimin e PSG-së.

Në pjesën e dytë vendasit arritën të shënonin edhe një herë.

Ishte Thomas Meunier që në minutën e 77-të e dërgoi rezultatin në 3-0.

EN DEMI-FINALE !
Le Paris Saint-Germain s'impose 3⃣ buts à 0⃣ ! #PSGDFCO

🔴🔵 #ICICESTPARIS pic.twitter.com/4TwC6ncsQK

— Paris Saint-Germain (@PSG_inside) February 26, 2019

PSG kalon në gjysmëfinale dhe pret kundërshtarët që t’i zhvillojnë ndeshjet për ta kuptuar rivalin e radhës. /Telegrafi/

www.telegrafi.com