PSG mendon Icardin si pasues të Neymarit

14 Gusht 2019

Paris Saint-Germain është në bisedime për sulmuesin e Interit, Mauro Icardi për të zëvendësuar Neymarin e lidhur me Barcelonën.

Sipas kolumnistit të Tuttomercatoweb, Tancredi Palmeri, Icardi më në fund po hapet për faktin se nuk ka vend në Inter pasi Romelu Lukakut iu dorëzua fanella e tij me numrin 9.

Ai ende nuk është i përgatitur të bashkohet me Romën ose Napolin, ndërsa Interi po refuzon të forcojë rivalët e tyre të drejtpërdrejtë Juventusin.

Lexo po ashtu: Lukaku merr numrin nëntë të Icardit, kjo nënkupton largimin e argjentinasit nga Interi

Me kalimin e kohës këtë verë, Maurito duket se është i përgatitur të marrë në konsideratë një mundësi largimi tek një klub i huaj, konkretisht PSG.

Icardi thuhet se po shqyrton mundësinë e kalimit te PSG (Foto: Francesco Pecoraro/Getty Images/Guliver)

Ky do të ishte një bonus i dyfishtë për Nerazzurrët, pasi ata gjithashtu do të bllokonin në mënyrë të efektshme shpresat e Juves për shitjen e Paulo Dybala te kampionët e Ligue 1.

E gjitha varet nga Neymar, i cili sipas mediave spanjolle dhe braziliane Ă«shtĂ« nĂ« rrugĂ«n e tij pĂ«r t’u bashkuar me BarcelonĂ«n.

Lexo po ashtu: Takimi Barca-PSG për Neymarin në Paris përfundon pa asnjë marrëveshje

Çmimi i kĂ«rkuar Ă«shtĂ« 220 milionĂ« euro dhe ai mund tĂ« arrihet duke pĂ«rfshirĂ« para tĂ« gatshme plus Philippe Coutinhon dhe njĂ« lojtar tjetĂ«r, si Ivan Rakitic.

Këto para do të investoheshin për yllin më të madh të Interit, Icardin, i cili vlerësohet 70-80 milionë euro. /Telegrafi/

www.telegrafi.com