PSG nuk dëshiron shitjen e Neymarit këtë verë

30 Qershor 2019

Paris Saint-Germain nuk janë të gatshëm të lejojnë Neymarin që të largohet nga klubi këtë fat kalimtar të verës.

E ardhmja e yllit brazilian te PSG ka qenë e përfolur gjithmonë dhe pritej një largim i tij këtë verë në drejtim të Barcelonës.

Megjithatë, sipas Telefoot, PSG nuk dëshiron ta shes yllin e tyre këtë verë, duke hedhur poshtë planet e Barcelonës për të rikthyer brazilianin në Camp Nou.

Lexo po ashtu: Messi, Suarez, Neymar dhe Griezmann në Barcelonë: Sulmi më i mirë ndonjëherë? Tri formacionet që Valverde mund t'i përdorë  

Pronarët e PSG-së, të kryesuar nga presidenti i klubit Nasser Al-Khelaïfi, janë të palëkundur në vendosmërinë e tyre për të mos lejuar lojtarin që kanë blerë për 222 milionë euro vetëm dy vera më parë për t’u larguar.

28-vjeçari njoftohet se është i prirur të largohet nga Parc des Princes me entuziazmin e tij për projektin që po pakësohet, një proces që është përshpejtuar nga largimi i ish-drejtorit sportiv të PSG-së, Antero Henrique. /Telegrafi/

www.telegrafi.com