PSG pa presionin e kualifikimit, fiton me spektakël ndaj Galatasarayt

11 Dhjetor 2019

Paris Saint-Germain edhe pse i kualifikuar nuk i ka ndalur golat në përballjen me Galatasarayn në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Skuadra franceze fitoi 5-0 në Parkun e Princave ndaj asaj turke, derisa e kishte siguruar më herët kalimin në 1/16 e finales.

Golin e parë për parisienët e shënoi Mauro Icardi në minutën e 32-të nga një asistim i Kylian Mbappes.

1ïžâƒŁ @MauroIcardi ? pic.twitter.com/v2bvlQASia

— Paris Saint-Germain (@PSG_inside) December 11, 2019

Pablo Sarabia (35’) e dyfishoi epĂ«rsinĂ« e qĂ« u shĂ«rbye mjaftĂ« mirĂ« nga Neymari, pĂ«r tĂ« shkuar kĂ«shtu nĂ« pushimin e pjesĂ«s sĂ« parĂ« me dy gola epĂ«rsi.

Braziliani më pas ndryshoi rolin, pasi nga asistues u bë në golashënues e që arriti të realizonte në minutën e 47-të nga një asistim i Mbappes.

? pic.twitter.com/gqZE5Ft9Ne

E njëjta gjë ndodhi edhe me sulmuesin francez që ishte asistues, duke e realizuar golin e tij në të 63-në.

ParisienĂ«t arritĂ«n ta realizonin edhe golin e pestĂ« nĂ« kĂ«tĂ« takim me anĂ« tĂ« Edinson Cavanit (83′) qĂ« shĂ«noi nga penalltia.

PSG e ka mbyllur fazën e grupeve si lider me 16 pikë, Real Madridi po ashtu i kualifikuar me 11, Club Brugge me tri dhe Galatasaray me dy sosh. /Telegrafi/