PSG parakalon Real Madridin në garë për Eriksenin

20 Tetor 2019

Paris Saint-Germain është vendosur t’ia rrëmbej Real Madridit objektivin e tyre të madh, yllin e Tottenham Hotspur, Christian Eriksen.

Mesfushori me tipare sulmuese danez ka hedhur poshtë disa herë mundësinë e një kontrate të re në White Hart Lane.

Klubi do të donte të shiste 27-vjeçarin reprezentuesin danez në afatin e janarit për të fituar disa para, para se ta ‘falte’ atë në verë.

Lexo po ashtu: Të gjitha lajmet rreth Christian Eriksenit

Sidoqoftë, sipas mediumit britanik Daily Mail, PSG tani është bërë pretendent kryesor për nënshkrimin e tij ndërsa ata kërkojnë të rrëmbejnë marrëveshjen para Realit.

Christian Eriksen (Foto: Marca.com)

Por, Eriksen e di se ai mund të sigurojë një marrëveshje më fitimprurëse qershorin e ardhshëm, kur ai është transferim i lirë dhe ka të ngjarë të refuzojë largimin në janar.

Ai është në gjendje të nënshkruajë një para-kontratë në janar për një klub jashtë Anglisë dhe parisienët shihen favorit. /Telegrafi/

www.telegrafi.com