PSG planifikon shkarkimin e Tuchelit pas humbjes nga Bayerni

25 Gusht 2020

Paris Saint-Germaini është duke planifikuar ristrukturimin pas finales në Ligën e Kampionëve kundër Bayern Munichut.

Kampioni francez shkroi historinë duke arritur në finalen e parë të garës së madhe evropiane, ku pësoi humbje minimale prej 1-0.

Dhe pas kësaj humbjeje, bordi i klubit është duke menduar të bëjë ndryshime, ndërsa mund të fillojë që nga ndërrimi i trajnerit Thomas Tuchel.

(Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Siç transmeton AS, strategu gjerman, i cili nuk e ka mbështetjen e gjithë bordit, ka marrë kritika për inkuadrimin e Choupo-Moting në pjesën e dytë të finales në vend të Mauro Icardit.

Lexo po ashtu: Tuchel thyen heshtjen pĂ«r Messin dhe e mirĂ«pret nĂ« Paris: Kush do t’i thoshte jo Messit? Do tĂ« ulemi tĂ« bisedojmĂ« pĂ«r transferime

Intervenimet jo të duhura dhe mungesa e aftësisë për të reaguar në momentet vendimtare, i kanë rritur dyshimet e klubit lidhur me trajnerin, për të cilin pritet të merret një vendim në një të ardhme të afërt. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com

ulaƟ utku bozdoğan
ulaƟ utku bozdoğan astrolog
ulaƟ utku bozdoğan