PSG po e mendon transferimin e Manes në rast se Neymari largohet

10 Dhjetor 2019

Paris Saint-Germain thuhet se po tenton ta transferojë Sadio Manen nga Liverpooli, në rast se Neymari largohet në fund të këtij sezoni.

Ylli brazilian e dëshiron rikthimin te Barcelona në verën e vitit 2020, por në garë për të është edhe Real Madridi.

Por, nĂ« rast se Blaugranasit arrijnĂ« ta transferojnĂ« 27-vjeçarin, atĂ«herĂ« senegalezi thuhet se mund tĂ« kalojĂ« nĂ« ‘Parkun e Princave’.

Lexo po ashtu: Neymari nuk e respekton as PSG-në e as tifozët, Petit me kritika për brazilianin

France Football raporton se PSG është e gatshme të paguajë deri në 180 milionë euro për ta transferuar Manen nga The Reds.

Ende nuk ka asnjë bisedime mes të dyja klubeve dhe siç duket vera e vitit 2020 do të jetë tejet e nxehtë nga transferimet. /Telegrafi/

www.telegrafi.com