PSG – Strasbourg, formacionet zyrtare: Neymar rikthehet nga minuta e parë

14 Shtator 2019

Paris Saint-Germain dhe Strasbourg kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligue 1.

Kampionët aktual francez e presin Strasbourgin në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë në Ligue 1, ndeshje e cila zhvillohet në Parc des Princes nga ora 17:30.

Ekipi i drejtuar nga Thomas Tuchel ka dy fitore radhazi në kampionat dhe synon ta vazhdojë këtë seri me një fitore të radhës para tifozëve të vet.

🔜 #PSGRCSA

🏟️📍 Parc des Princes

❤️💙 #ICICESTPARIS pic.twitter.com/zQH16RwkXL

— Paris Saint-Germain (@PSG_inside) September 14, 2019

Në anën tjetër, mysafirët nuk dinë për fitore këtë sezon dhe udhëtojnë pa ndonjë synim të madh në këtë ndeshje.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme, ku te vendasit Neymar e Keylor Navas e nisin si titullar, ndërsa Mauro Icardi e nis nga banka.

PSG: Navas – Dagba, Silva, Diallo, Kurzawa – Gueye, Verratti – Sarabia, Neymar, Di Maria – Choupo-Moting.

🔛📄 #PSGRCSA

Et voici le 1⃣1⃣ de départ pour ce match 🆚 @RCSA ⚡️

🔴🔵 #ICICESTPARIS pic.twitter.com/TJ9lwt5o7H

— Paris Saint-Germain (@PSG_inside) September 14, 2019

Strasbourg:

⚔️ Les 11 joueurs alignés par Thierry #Laurey pour ce choc face au @PSG_inside 👊 x @Numerize pic.twitter.com/X46NuSSXUO

— RC Strasbourg Alsace (@RCSA) September 14, 2019

/Telegrafi/

www.telegrafi.com