PSG vështron me vëmendje situatën e Aubameyangut

21 Maj 2020

Drejtuesit e Parit Saint-Germain është duke vështruar situatën e sulmuesit Pierre-Emerick Aubameyang në Arsenal.

Me pak më shumë se një vit në marrëveshjen e tij aktuale, sulmuesi pritet të shitet nga Arsenali në vend që të lejohet të përfundojë kontratën e tij.

Sipas mediumit Le10Sport, PSG po shikon me vëmendje zhvillimet dhe janë të gatshëm të lëvizin për kapitenin e Topçinjve.

Lexo po ashtu: Ish futbollisti i Arsenalit, Aliadiere: Aubameyang do të shitet për pak para

Aubameyang do të mbërrinte si zëvendësim për Mauro Icardin, i cili pritet të kthehet te Interi pas përfundimit të huazimit.

Ndërmjetësit e gjigantit francez besojnë se Arsenali do të shesë Aubameyangun si 40-50 milionë euro.

Së bashku me parisianët, edhe Barcelona dhe Interi po monitorojnë gjithashtu çështjen e sulmuesit. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com