Publikohen pamjet: Gomez ka disa gërvishtje në fytyrë nga përleshja me Sterlingun

13 Nëntor 2019

Janë publikuar pamjet nga mediat angleze se Joe Gomez ka pësuar disa gërvishtje në fytyrë nga përleshja me Raheem Sterlingun.

Liverpooli e mposhti 3-1 Manchester Cityn në fundjavën e kaluar, e që nga aty filloi edhe zënka mes dyshes së kombëtares së Anglisë.

Por, ajo nuk përfundoi me kaq, pasi të hënën e kësaj javë në seancën stërvitore të ‘Tre Luanëve’ anësori dhe mbrojtësi anglez ishin përleshur mes vete.

Nga ky ballafaqim, anëtari i Liverpoolit ka mbetur i gërvishtur në fytyrë nga ai i Manchester Cityt, derisa ky i fundit u suspendua nga Gareth Southgate për ndeshjen me Malin e Zi.

Mirëpo, e gjithë situata është qetësuar dhe Sterling e Gomez janë parë duke u stërvitur së bashku dhe ishin në humor të mirë.

Sulmuesi i Citizens do të mungojë në ndeshjen ndaj Malit të Zi, por do të jetë i gatshëm ndaj Kosovës që zhvillohet më 17 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri”. /Telegrafi/

www.telegrafi.com