Pulisic: Jam i lënduar nga vendimet e Lampardit

07 Tetor 2019

Chrsitian Pulisic ka thënë se ai është i lënduar nga minutazha që po i ofron Frank Lampardi te Chelsea.

Anësori amerikan u inkuadrua në pjesën e dytë në fitoren 4-1 ndaj Southamptonit në fundjavën që shkoi duke asistuar te goli i Michy Batshuayit, mirëpo dëshiron të luajë më shumë.

Mason Mount, Ross Barkley, Willian dhe Pedro, e kanë lënë jashtë formacionit 21-vjeçarin, që ende nuk e ka shënuar golin e parë te The Blues.

“Nuk kam pritur se do tĂ« kem kaq minuta te Chelsea sa do tĂ« doja”, u ka thĂ«nĂ« Pulisic mediave nĂ« Angli.

“Ishte e vĂ«shtirĂ« tĂ« mos jem pjesĂ« e skuadrĂ«s ndaj Lilles dhe pĂ«r mĂ« shumĂ« e ndjeja vetĂ«n tĂ« lĂ«nduar nga ky veprim, por ishte vendimi i trajnerit dhe unĂ« e respektoj”.

Lexo po ashtu: Pulisic i zhgënjyer me hapësirat e pakta te Chelsea

“Natyrisht se jam i lumtur me asistimin qĂ« e bĂ«ra nĂ« fitoren ndaj Southamptonit, por dĂ«shira ime Ă«shtĂ« qĂ« tĂ« luajĂ« mĂ« shumĂ« dhe ta ndihmojĂ« skuadrĂ«n”, ka shtuar mĂ« tej amerikani.

Pulisic u transferua te Chelsea nĂ« afatin e janarit, por qĂ«ndrojĂ« nĂ« huazim te Dortmundi deri nĂ« fund tĂ« sezonit 2018/19, pĂ«r t’u bashkuar me skuadrĂ«n nĂ« kĂ«tĂ« sezon. /Telegrafi/

www.telegrafi.com