QUIZ / Sa mirë e njihni Cristiano Ronaldon?

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
10 Prill 2018 21:04
Testoni veten me pyetjet më poshtë

Cristiano Ronaldo! Mjafton vetëm të përmendësh emrin e tij dhe në mendje të vijnë të gjitha sukseset e arritura nga një prej futbollistëve më të mirë të të gjitha kohërave. Ylli i Real Madridit vazhdon që të befasojë nga ndeshja në ndeshje me golat dhe stilin e lojës. Përveç magjisë në fushë, CR7 njihet për rivalitetin me Lionel Messi-n, të dy simbole të klubeve respektive, Real Madrid dhe Barcelona.  

Cristiano Ronaldo ka lënë gjurmë kudo ku ai ka luajtur, që nga Sporting CP, Manchester United e tani te Real Madrid. Deri më tani portugezi ka fituar 5 Topa të Artë, po aq sa edhe rivali i tij, Lionel Messi. Lufta mes të dyve vazhdon. Më poshtë është një quiz, ku ju keni mundësinë që të testoni të gjitha njohuritë tuaja në lidhje me një prej futbollistëve më të suksesshëm të të gjitha kohërave. Radha juaj!

 
Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike