QUIZ: Zbuloni sportin ekstrem që ju përshtatet më shumë

Ti mund ta lexosh kete ne 0 min.
25 Janar 2018 17:57
Mësoni më shumë për veten tuaj

Je gjithnjë në kërkim të adrenalinës? Zbuloni se cili sport ekstrem i përshtatet më shumë karakterit tuaj...

 

 

10 klubet që kanë fituar më shumë nga Liga e Kampioneve

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
13 Shkurt 2018 16:32
Suksesi ua ka mbushur arkat disa ekipeve

Përveç lavdisë që një klub merr kur fiton Ligën e Kampioneve në mbarë botën, edhe përfitimet financiare nuk ngelen pas. Që nga rikompozimi i këtij kompeticioni në vitin 1992, u ndryshua edhe shpërndarja e të ardhurave për klubet pjesëmarrëse.

Fondi i Ligës së Kampioneve i caktuar nga UEFA është shpërblimi më i madh për klubet në planet, madje më shumë se sa marrin kombëtaret në Kupën e Botës.  Në sezonin 2016-2017, UEFA caktoi shumën e 1.3189 miliardëve eurove që u shpërndanë mes klubeve pjesëmarrëse.

 

10 Pyetje për legjendën Ronaldinho

Ti mund ta lexosh kete ne 0 min.
17 Janar 2018 14:51
Ronaldinho QUIZ

 

QUIZ: Ju sfidojmë me 10 pyetje për "Topin e Artë"

Ti mund ta lexosh kete ne 0 min.
11 Janar 2018 17:34
Sfida e radhës për të apasionuarit pas sportit

Ndryshe nga quiz-et e mëparshme, këtë herë Eduasportin.com ka menduar që të provojë njohuritë tuaja në lidhje me ceremoninë e "Topit të Artë". Nuk do të flasim vetëm për Messi-n dhe Ronaldo-n, prandaj bëhuni gati! 

"Serie A" rikthehet të premten, provoni veten me 10 pyetje!

Ti mund ta lexosh kete ne 0 min.
4 Janar 2018 17:27
Kush ka më shumë njohuri?

"Serie A" rikthehet këtë të premte. EDS ka përgatitur një QUIZ për njohuritë që keni. Sigurisht që fituesi do shpërblehet! /EDS/