Rakitic kërkon kalimin te Interi?

08 Shkurt 2019

Ivan Rakitic thuhet se po kĂ«rkon tĂ« largohet nga Barcelona, ​​duke e vĂ«nĂ« Interin nĂ« alarm tĂ« kuq kĂ«tĂ« verĂ«.

Sipas mediumit italian Gazzetta dello Sport, Interi tashmĂ« i Ă«shtĂ« drejtuar Rakiticit, i cili nga ana tjetĂ«r dĂ«shiron tĂ« largohet nga Camp Nou, duke sinjalizuar ‘njĂ« mesazh tĂ« qartĂ«’ pĂ«r NerazzurrĂ«t.

Gazeta shkruan se çështja e sĂ« ardhmes sĂ« mesfushorit nĂ« Camp Nou ka ‘shpĂ«rthyer’ nĂ« orĂ«t e fundit pas marrĂ«veshjeve tĂ« BlaugranĂ«ve me Frenkie de Jong dhe ndoshta edhe Adrien Rabiot.

Lexo po ashtu: E ardhmja e Rakitic në pikëpyetje, Barcelona ende nuk ka vendosur për kroatin

Interi, nga ana e tyre, tashmë ka një kontingjent të rëndësishëm kroat që përfshin Marcelo Brozovic, Sime Vrsaljko dhe Ivan Perisicin.

Rakitic është njëri nga lojtarët kryesor të Basçës në vitet e fundit (Foto: Shaun Botterill/Getty Images/Guliver)

La Gazzetta shton gjithashtu se 30-vjeçari është gati të fillojë një cikël të ri me Interin dhe mund të kushtojë rreth 30 milionë euro.

Rakitic u bashkua me Barcelonën nga Sevilla në verën e vitit 2014 dhe ka fituar tre tituj të La Ligës dhe një Ligë të Kampioneve, ndërkohë që ndihmoi Kroacinë të arrij në finalen e Kupës së Botës më 2018.

Lexo po ashtu: Chelsea mendon për afatin kalimtar të verës, objektivi Rakitic

Klubi i Milanos gjithashtu vazhdon të jetë ende i interesuar për Luka Modricin e Real Madridit, kontrata e të cilit skadon vitin e ardhshëm, por tani ky shihet vetëm si alternativë.

Vera e kĂ«tij viti pritet tĂ« jetĂ« e nxehtĂ« pĂ«r klubin italian qĂ« synon t’i kthehet trofeve pas rikthimit nĂ« LigĂ«n e KampionĂ«ve pas gjashtĂ« viteve. /Telegrafi/

www.telegrafi.com