Ramadani: Na kushtoi papërvoja, por jam i lumtur dhe krenar me lojtarët e mi

24 Korrik 2019

Trajneri i Feronikelit, Zekirija Ramadani, thotë se ndjehet krenar me paraqitjen e djelmoshave të tij, pasi nuk janë dorëzuar.

Ramadani shtoi se papërvoja iu ka kushtuar në disa raste, sidomos në golat e pranuar.

“Ishte një ndeshje e mirë. Jam i lumtur me lojtarët e mi. Ata bërë një paraqitje të përqendruar dhe të disiplinuar. Ata nuk u dorëzuan edhe pse ishte 2-0 dhe u përpoqën të shënonin gol”.

“Sot kemi vuajtur nga mungesa e përvojës, sikurse në ndeshjet e mëparshme evropiane. Ne ndihmuam kundërshtarin tonë që të kaloj në epërsi. Por ne vendoset gjithçka në ndeshjen e ardshme”.

“Ndoshta mund të fitonim më shumë nga mundësitë që i kishim në pjesën e parë”.

“Urime Slavis për fitoren, por ende nuk ka përfunduar. Ka një ndeshje kthyese para nesh dhe do të ketë një atmosferë të ngjashme me këtu dhe ne do të përpiqemi ta përdorim atë për një rezultat më të mirë”, ka thënë Ramadani. /Telegrafi/

www.telegrafi.com