Ramadani zotohet për rezultat pozitiv ndaj 'The New Saints'

08 Korrik 2019

Të martën, me 9 korrik, Feronikeli do të jetë mysafir i The New Saints, për ta zhvilluar ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për UEFA Champions League.

Futbollistët dhe stafi kanë arritur tashmë në Uells, në shtetin ku do të zhvillohet takimi i parë mes skuadrave.

Për ndeshjen ka folur kryetrajneri, Zekirija Ramadani, i cili tha që skuadra do ta japë maksimumin për një rezultat pozitiv në Uells, në mënyrë që të jetë më e lehtë për ndeshjen e kthimit që zhvillohet në Kosovë.

“Ekipi ishte e lodhur nga udhĂ«timi, prandaj dje bĂ«mĂ« njĂ« stĂ«rvitje tĂ« lehtĂ«, kurse sot jemi mĂ« tĂ« çlodhur  dhe stĂ«rvitjen do ta zhvillojmĂ« nĂ« kohĂ«n kur edhe do tĂ« fillojĂ« ndeshja tĂ« martĂ«n, nĂ« orĂ«n 19:00 (ora 20:00 me kohĂ«n tonĂ«)”

“Jemi akomoduar mirĂ«, kushtet janĂ« shumĂ« tĂ« mira, nĂ« njĂ« hotel me pesĂ« yje dhe tani ndihemi mĂ« tĂ« çlodhur”

“Duam ta japim maksimumin pĂ«r njĂ« rezultat pozitiv, pasi qĂ« do tĂ« ishte shumĂ« mĂ« mirĂ« pĂ«r ndeshjen e kthimit. Fusha ku do tĂ« zhvillohet ndeshja Ă«shtĂ« me bari artificial, por shpresoj qĂ« nuk do tĂ« jetĂ« problem, pasi qĂ« edhe gjatĂ« javĂ«s nĂ« KosovĂ« kemi stĂ«rvitur nĂ« fushĂ« artificiale”, tha Ramadani.

Ndeshja mes The New Saints dhe Feronikelit fillon prej orës 20:00 me kohën tonë.

www.telegrafi.com