Ramos: Kurrë nuk kam ëndërruar që mund t'i shënoj 100 gola

10 Janar 2019

Sergio Ramos ka deklaruar se nuk ka ëndërruar asnjëherë të shënojë 100 gola, pasi misioni i tij si mbrojtës ka qenë t’i ndalojë ato.

Spanjolli shënoi për 1-0 kundër Leganes të mërkurën mbrëma dhe ky ishte goli i tij i 100-të në karrierë.

Ai ka folur për gëzimin e tij për këtë arritje teksa shpjegoi se ai kurrë nuk ka pritur një gjë të tillë duke pasur parasysh pozicionin e tij si mbrojtës.

Lexo po ashtu: Ramos arrin shifrën e 100 golave në karrierë  

“Unë jam një mbrojtës krenar”, shkroi ai fillimisht në postimin e tij në Instagram.

View this post on Instagram

Soy defensa y con orgullo. Mi misión como central, y antes como lateral, nunca ha sido meter goles, sino evitarlos. Por eso, llegar a 100 es algo especial que, como todo lo que ha ocurrido en mi carrera, nunca alcancé a soñar cuando empecé en esto. Seguiremos trabajando con constancia y concentración para ganarnos cada día vuestra confianza y vuestro apoyo. I’m a proud defender. My mission as centre back, and before that as full back, has never been to score goals, but to stop them. That’s why reaching 100 goals is something special that, just like everything else in my career, I never even dreamed about when I started. We will continue to work hard and focus every day to earn your confidence and support. #HalaMadrid

A post shared by Sergio Ramos (@sergioramos) on Jan 10, 2019 at 3:11am PST

“Misioni im si qendërmbrojtës dhe më parë si mbrojtës krahu, kurrë nuk ka qenë për të shënuar gola, por për t’i ndaluar ato”.

“Kjo është arsyeja pse arritja e 100 gola është diçka e veçantë që, ashtu si çdo gjë tjetër në karrierën time, kurrë nuk kam ëndërruar kur fillova të luaj”.

Festa e Ramosit pas golit të 100-të (Foto: Marca)

“Ne do të vazhdojmë të punojmë shumë dhe të përqendrohemi çdo ditë për të fituar besimin dhe mbështetjen tuaj”, përfundoi ylli spanjoll.

Ndryshe, Ramos ka shënuar 80 gola për klubin e tij të tanishëm, tre për Sevillën dhe 17 për Spanjën. /Telegrafi/

Foto: Marca

www.telegrafi.com