Ramos mbron stilin e lojës së pamëshirshme

10 Shtator 2019

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos ka mbrojtur stilin e tij të pamëshirshëm të lojës.

Qendërmbrojtësi u kritikua shumë pas lëndimit që i bëri Mohamed Salahit të Liverpoolit në finalen e Ligës së Kampionëve të vitit 2018, të cilin Madridi e fitoi 3-1.

“Unë e respektoj mendimin e secilit dhe është e vërtetë që ndonjëherë njerëzit më bëjnë keq”.

“Kur luaj kundër një rivali të ashpër është gjëja më emocionuese që mund të më ndodhë dhe diçka që mezi e pres”.

“Kur duhet të shkosh kundër një lojtari ose sulmuesi të bukur, ju e keni këtë duel të bukur dhe natyrisht brenda kontekstit të duhur, ku nuk doni të dëmtoni askënd. Është një lojë, ju shkoni për të fituar dhe përpiqeni të mbroni veten, por gjithmonë brenda keni respekt”, tha spanjolli.

Ndryshe, Salah kurrë nuk e ka komentuar rastin që bëri ta lërë fushën, e cila rezultoi me humbje të The Reds. /Telegrafi/

www.telegrafi.com